RÚŠKO ?

NEZABÚDAJME NA ÚSMEV A PRÍRODU ...


Vybrali sme pre Vás zodpovedne...

Už aj antropológovia si všimli, že povinná výbava nosenia rúšok sa mení na dôležitý módny doplnok k celkovému outfitu do práce, či spoločnosti. Hlbším zmyslom však môže byť aj zámer prispieť k šetreniu prírody a využiť rúško na opakované použitie namiesto jednorázového materiálu.

Ľanové rúško je dvojvrstvové a podšité ľanom, ktorý je naturálny, bez chemických úprav, nepriťahuje prach a vhodný aj pre alergikov. Vyznačuje sa antiseptickými vlastnosťami a potláča rast baktérií, húb a plesní.  Po použití sa jednoducho zrecykluje v prírode alebo kvalitnom kompostovisku.

Kvalitná ochrana vďaka hydrofóbnej úprave materiálu proti penetrácií kvapôčok do štruktúry rúška. 100% husto tkaná bavlna s antibakteriálnou vrstvou na báze pyritionového zinku. Môžete si vybrať z dvoch základných prevedení v rôznych veľkostiach.


  AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ ?

Rúško na ústa je dostupné v štyroch veľkostiach. Poradíme vám správny výber veľkosti rúška na základe doterajšej skúsenosti, ktorá sa nám osvedčila v prvej vlne pandémie. 

  •           Detské UNI - je vhodné pre deti od 3 - 10 rokov, regulácia gumičkou.
  •           S - vhodné pre deti od 10 rokov, mládež, ženy
  •           M - vhodné pre ženy (útlejšiu tvár u muža)
  •           L - vhodné pre mužov

A potom za plotom ... ?

Veríme v krehkosť, jemnosť a láskyplnosť v každom z nás...

Prebiehajúca situácia nám prináša z každej strany množstvo rôznych informácií, v ktorých nie je jednoduché sa orientovať. Raz cítime, že už sme si k tomuto stavu našli postoj, inokedy nás opäť prepadne pochybnosť, či nahlodá obava. 

Aj naša rodina prechádza mnohými vzorcami a situáciami, ktoré nás učia doslova ONLINE. Vnímame veľmi konkrétne posolstvo k zamysleniu sa nad sebou samými. Začíname chápať, že Je čas otvoriť sa aj iným cestám, či plánom ako doterajším. Vidíme a cítime silu prírody a ducha tejto Zeme.

Preto kým nemôžeme inak, energiu venujeme vzájomnej podpore rodine a okoliu, ktoré nás tiež formujú. Nezabúdame ani na umenie a kultúru, tvoríme ju v malom, napríklad večerným tanečným programom cez videohovory.  

Každý z nás dnes zvažuje svoje ďalšie fungovanie, prehodnocuje plány a uvedomuje si kus pokory a úcty v sebe, ktoré dlhuje tejto Zemi, všetkým živým bytostiam a rastlinnej ríši. 

Radi by sme Vám z tejto podpory niečo pekné poslali. Preto sme sa spojili s poetkou Soňou Sun Sajenkovou, aby sme vám okrem rúškovania a neustálych zmien v opatreniach,  mohli poslať aj malé pohladenie pre dušu. 

Prečo sme sa rozhodli šiť rúška       na ústa?

Po prvej vlne opäť sledujeme aktuálnu situáciu v našej krajine aj vo svete. Ide o veľmi citlivú tému a my sami sme zvažovali, či sa do tejto činnosti šitia rúšok pustíme. Sme rodina, ktorej hodnotou je zodpovednosť a vzťah k životnému prostrediu. Radi by sme preto prispeli do tejto situácie našou zručnosťou a tou je ušiť rúško na opakované použitie a tak aspoň drobnou čiastkou ovplyvniť dopad na prírodu v generovaní jednorázových materiálov v rámci odpadu. 

Pracujeme s ľanom už niekoľko rokov a jeho výnimočné vlastnosti nás doviedli k nápadu, podšiť bavlnený materiál ľanovou vrstvou. V ponuke máme rúška aj z vysoko kvalitného antibakteriálneho materiálu so špeciálnou povrchovou úpravou. Sú dostupné v rôznych veľkostiach a vyhotoveniach.

Uvedomujeme si, že rúška neriešia problém celkovo, ale môžu byť vyjadrením nášho osobného postoja v zodpovednosti a prevencii pred šírením ochorení, najmä u ľudí zaradených do rizikových skupín. 

Sme za zdravé uvažovanie a poctivý sedliacky rozum. Prednosť dávame prirodzenej inteligencii vychádzajúcej zo srdca pred intelektom nadupaných informácií, ktoré v konečnom dôsledku situáciu zneprehliadnia. 

Ostaňme preto v slobodnej voľbe, v dobrovoľnom výbere, tak ako to len IDE.

Byť, či nebyť ?
Byť, či nebyť ?