Manufaktúra s tradíciou

est. 2015

V našom rodinnom podniku si zakladáme na tradícií, kvalite, originálnych nápadoch a kumšte. 


Držíme krok s dobou a našim zákazníkom ponúkame výrobky ohľaduplné k životnému prostrediu.

 

Kto sme a čo ešte robíme ?

Nahliadnite s nami do života , kde skutočnú hodnotu má to, čo človek robí s láskou, tam kde sú ľudia bližšie k prírode a tradíciám...

Náš príbeh sa začína v roku 2015. Tak ako mnoho mladých rodín v tomto čase, aj my sme sa rozhodli kráčať vlastnou cestou a vytvoriť priestor pre vznik rodinnej manufaktúry. 

Zámerom bolo tvoriť z lokálnych surovín, prírodných materiálov a najlepšie s minimálnym dopadom na životné prostredie. Podarilo sa nám vytvoriť stabilnú značku VRECKO NA CHLIEB, ktorá háji svoje miesto na trhu už šiesty rok.

ČO ODŠTARTOVALO NAŠU ČINNOSŤ ?

Veru vrecká to neboli :-). Inšpiráciu nám priniesol život sám. Pre naše deti sme ušili folklórne šaty a to sa stalo impulzom k tvorbe. Náš rodinný príbeh a potreba "odžiť si v ňom to folklórne" sa spojili a vznikla naša odevná značka s predajňou MANUFOLKTÚRA. Pod touto značkou sme ušili aj prvé vrecká a začali spoznávať svet jarmokov.

AKO TO JE DNES ?

V súčasnosti obchodík pod ťarchou doby zanikol a naša odevná značka čaká na svoje folklórne príležitosti. V tomto období ticha však nazaháľame. Neustále tvoríme pre folklórne súbory, verných zákazníkov a zapájame sa do projektov podporujúcich remeslo. Držte nám palce, nech vás našim folklórom môžeme tešiť aj naďalej :-). 

Predstavujeme vám našu ďalšiu tvár

MANUFOLKTÚRA

Folk koncept pre všetky generácie

ORIGINÁL - TRADÍCIA - KRAJČÍRSKY KUMŠT - RADOSŤ - POHODA DOMOVA - POCTIVÁ PRÁCA

Folk koncept ide ruka v ruke s dávnou múdrosťou aj aktuálnymi potrebami modernej spoločnosti. Prihliadame na šetrnosť k životnému prostrediu a duchu človeka, ktorý u nás pracuje, len sa kochá alebo nakupuje. Sprostredkúvame to múdre z našej minulosti a šetrným spôsobom pretvárame pre potreby modernej doby.  

Za Manufolktúrou stojí rodina, vášeň a podpora. Našim cieľom je priniesť "pomalú" módu, tzv. "slowfashion",kedy naše produkty môžete používať opakovane a dlhodobo. Šijeme konfekciu s folkovým nádychom pre deti a dospelých z prírodných materiálov.

Na základe vlastných výskumov v teréne objavujeme poklady Novohradu a prebúdzame ich k životu. Zaniknuté obce Turie Pole, či Lešť sú našou srdcovkou. Ľudový odev je pre nás vždy veľkou skúsenosťou. Jeho príprava nás niekedy poriadne vyskúša. 

V priebehu niekoľkých rokov sa naše zručnosti postupne zdokonaľujú prostredníctvom nepretržitého učenia sa. Do cesty sa nám dostali tradičné krosná, na ktorých pre vás tkáme zo zostatkového ľanu známe pokrovce. Práve v tomto smere plánujeme ďalšie projekty do budúcna.

Okrem tradičného ľudového odevu a výrobkov sa zameriava aj na nadčasovú módu s folklórnymi prvkami. Staré dobré tak všívame do moderných strihov dnešnej doby. Pri predaji sa s vami najradšej stretávame osobne na tradičných jarmokoch, trhoch a festivaloch.

POMALÁ MÓDA

Sme zástancami tzv. SLOWFSHION - módy, ktorá je určená na opakované a dlhodobé použitie 

RUČNÁ PRÁCA

V rámci výrobného procesu podporujeme aktivity, ktoré zahŕňajú ručnú prácu, napríklad vyšívanie, či tkanie na krosnách. 

DORUČENIE

Kuriérska spoločnosť Vám doručí objednávku už na druhý deň. Tovar doručujeme na Slovensko a do zahraničia.

ZOZNÁMTE SA S NAMI

"Keď sa ráno prebudím som šťastná, že môžem ísť do dielne, vybrať si látku a rozmýšľať aké šaty sú v nej ukryté. Nech robím ktorúkoľvek časť mojej práce, či je to fotenie, blogovanie, príprava kolekcie alebo kontakt s vami, cítim naplnenie a vďaku za to, že žijem tento príbeh.

Svetlana Matúšková

výroba-design-marketing / Vizionár

"Rád cestujem po Slovensku, objavujem nové miesta a stretávam sa s vami. Pri našej spoločnej práci prichádzam k novým projektom. Keď vidím vašu radosť a spokojnosť z toho, čo sme vytvorili, napĺňam svoj cieľ - ponúkať veci funkčné a užitočné pre všetkých."

Juraj Pobjecký

predaj -ponuky- veľkoobchod / Manažér

"Šijem vrecúška, tašky, batôžteky od ich samotného zrodu. Som takou ich maminou. To, že sme rodinnou manufaktúrou, platí nielen kvôli našim pokrvným vzťahom , ale to aj veľmi cítim, keď môžem pracovať uvoľnená , spokojná v super tíme ako doma na gauči :-)."

Darinka Mikulčíková

výroba ľanových výrobkov

Žurnál z vrecka

Písané o živote, remesle, tvorbe, jedle a prírode