Folk koncept pre všetky generácie

ORIGINÁL - TRADÍCIA - KRAJČÍRSKY KUMŠT - RADOSŤ - POHODA DOMOVA - POCTIVÁ PRÁCA

Folk koncept ide ruka v ruke s dávnou múdrosťou aj aktuálnymi potrebami modernej spoločnosti. Prihliadame na šetrnosť k životnému prostrediu a duchu človeka, ktorý u nás pracuje, len sa kochá alebo nakupuje. Sprostredkúvame to múdre z našej minulosti a šetrným spôsobom pretvárame pre potreby modernej doby. Zanechávame odkaz v príbehoch, ktoré naše produkty v sebe majú. Folk koncept našej rodinnej manufaktúry je určený všetkým ľuďom dobrej vôle.  Pridajte sa k SLOWFASHION MÓDE.

Sme držiteľmi certifikátu Regionálny produkt Novohrad

Našim cieľom je priniesť "pomalú" módu, tzv. "slowfashion",kedy naše produkty môžete používať opakovane a dlhodobo.

Za Manufolktúrou stojí rodina, vášeň a podpora. Výrobu s predajňou v Lučenci sme otvorili v roku 2015. Od tohto obdobia sme prešli niekoľkými významnými zmenami, ktoré priaznivo ovplyvnili rozvoj rodinného podniku. 

Šijeme konfekciu s folkovým nádychom pre deti a dospelých z prírodných materiálov. Na základe vlastných výskumov v teréne objavujeme poklady Novohradu a prebúdzame identitu nášho regiónu. 

Na tejto ceste podporujeme šikovných výrobcov nielen z okolia Lučenca. Osobne sa stretávame spolu s vami na tradičných jarmokoch, trhoch a festivaloch. 

Sme tu pre všetkých ľudí dobrej vôle

Ručne & Poctivo

V priebehu niekoľkých rokov sa naše zručnosti postupne zdokonaľujú prostredníctvom učenia a nepretržitého vzdelávania sa. 

Chuť pracovať štartuje pri spoločných ranných kávach, pojedaní domácich koláčikov a samozrejme je v každom z nás prirodzená, čo sa odráža aj v prijímaní nových výziev.

Ľudový odev je pre nás fascinujúcou skúsenosťou a veľkou inšpiráciou. Jeho príprava nás vždy poriadne preskúša vo vlastných limitoch a trpezlivosti. Obce Turie Pole, či Lešť sú našou srdcovkou. Oku lahodí krásna kombinácia farieb, motívov a rôznorodých tradičných techník.


Spoznajte nás

Keď niečo robíš, rob to s láskou. Keď to robíš s láskou, vdýchneš tomu ŽIVOT.

Martina Vejnárová

Čipôčka naša

"Milujem šitie a rada sa učím novým výzvam. Šijem rôzne zákazky a nové kolekcie do ponuky. V Manufolktúre pracujem už niekoľko rokov a som za túto prácu veľmi vďačná, cítim sa tu ako doma a oddýchnem si pri tvorivej a kreatívnej práci. Prinášam nové nápady a to ma veľmi teší.

Darina Mikulčíková

Ľanová kráľovná

"Šijem vrecúška, tašky, batôžteky od ich samotného zrodu. Som takou ich maminou. To, že sme rodinnou manufaktúrou, platí nielen kvôli našim pokrvným vzťahom , ale to aj veľmi cítim, keď môžem pracovať uvoľnená , spokojná v super tíme ako doma na gauči :-)."

Svetlana Matúšková

výroba-design-marketing / Vizionár

"Keď sa ráno prebudím som šťastná, že môžem ísť do dielne, vybrať si látku a rozmýšľať aké šaty sú v nej ukryté. Nech robím ktorúkoľvek časť mojej práce, či je to fotenie, blogovanie, príprava kolekcie alebo kontakt s vami, cítim naplnenie a vďaku za to, že žijem tento príbeh."

Juraj Pobjecký

predaj -objednávky -ponuky- veľkoobchod / Manažér

"Rád cestujem po Slovensku, objavujem nové miesta a stretávam sa s vami. Pri našej spoločnej práci prichádzam k novým projektom. Keď vidím vašu radosť a spokojnosť z toho, čo sme vytvorili, napĺňam svoj cieľ - ponúkať veci funkčné a užitočné pre všetkých."

"Majster nerozlišuje medzi prácou a hrou, povolaním a zábavou, rozumom a telom, láskou a vierou. Podľa neho sa tieto veci nedajú rozlíšiť. Nech sa v živote zaoberá s hocičím, iba nasleduje svoj sen, a to, či v danom momente pracuje alebo sa zabáva, necháva na posúdenie ostatným. Lebo podľa neho robí a žije všetko naraz."                                                                                                                                                    Jaggi Vasudev ("Sadhguru")