Šetrná manufaktúra

29.05.2020

Kedysi nadčasové ekologické myslenie sa dnes stáva samozrejmosťou a do budúcna priam nevyhnutnosťou. 

Ani naša rodinná manufaktúra nie je výnimkou v zamysleniach sa nad možnosťami pristúpiť k šetrnému plánovaniu v rámci výrobného procesu. Zásady pri dodržiavaní pracovných postupov vychádzajú z našej osobnej etiky, zodpovednosti za budúcnosť životného prostredia a schopnosti učiť sa a následne uplatňovať nové poznatky z ekológie nielen do osobného života, ale aj práce.

Našou snahou je tvoriť z textílií, ktoré pochádzajú z trvalo udržateľných zdrojov, od lokálnych výrobcov a sú certifikované. Najpoužívanejším materiálom je nám sympatický ľan, za ním bavlna v kombinácií s ľanom a ďalšie dostupné prírodné materiály, ktoré využívame nielen pri šití vreciek, tašiek, ale aj konfekcií pre deti a dospelých. Sú netoxické a ľahko rozložiteľné v prírode, čo znamená, že majú minimálny dopad na životné prostredie. Na tkáčskom stave, ručne spracúvame všetky odstrižky látok do kobercov určených pre domácnosť. 

Myslime ekologicky a lokálne  ... spoločne ! 

Odpad triedime, používame ekologické čistiace prostriedky, textílie perieme výlučne v pracích prostriedkoch priateľských k prírode, dbáme na úsporu energie ako vody, tepla a elektriky,... . Obalový materiál výrobkov, letáky, či iný propagačný materiál je rovnako starostlivo vyberaný tak, aby bol plne recyklovateľný.

Neustále vzdelávanie sa v problematike ekologického hospodárenia a výroby nám otvára mnohé inšpiračné možnosti, s ktorými sa radi podelíme spolu s vami. Budeme radi, keď sa ku nám pridáte nielen v rozumnom nakupovaní, ale aj obnove životného prostredia pre ďalšie generácie. 

Ďakujeme, že ste si našli čas a prečítali si tento článok až dokonca.