Náš príbeh po vlnách 

21.05.2021

V našom rodinnom podniku si zakladáme na tradícií, kvalite, originálnych nápadoch a kumšte. Držíme krok s dobou a našim zákazníkom ponúkame výrobky ohľaduplné k životnému prostrediu. 

Od roku 2015 sme držiteľmi certifikátu Regionálny produkt Novohrad. Sme veľkoobchodným partnerom predajní so zdravou výživou a domácou produkciou. Naše produkty sú ideálnym darčekom pre obchodných partnerov, klientov, či zamestnancov.

Etnologika sa profilovala v priebehu piatich rokov na trhu. Produkty spoločnosti sú známe pod dvoma značkami: Vrecko na chlieb a Manufolktúra.

Súčasná situácia zasiahla aj našu činnosť a plánované aktivity pre ďalší rozvoj zastavila. Kedysi jedinečný folklórny obchodík Manufolktúra v Zlatej uličke zanikol a zázemie výroby sme presťahovali na Tuhárske námestie v Lučenci. Výrobky z našej dielne stále produkujeme a sú momentálne dostupné v našom e- shope. Oblečenie, doplnky a aj samotné vrecká si v tomto období viete prísť prevziať osobne priamo k nám.

Absencia trhov a jarmokov pretrhla pomyselné "jarmočné puto" osobných stretnutí s našimi zákazníkmi a obmedzila tak živý kontakt, ktorí k našej práci neodmysliteľne patrí. Tak ako pre každého remeselníka, je rovnako dôležitá aj pre našu dielňu podpora lokálneho nakupovania. Od počiatku našej činnosti bolo pre nás cieľom "tvoriť pre všetkých ľudí dobrej vôle" a veríme, že na základe vzájomnej podpory sa nám podarí naše remeslo zachovať aj do ďalších rokov.

Ďakujem za prečítanie nášho príbehu a podporu, ktorú nám roky vyjadrujete nákupom našich produktov.

Juraj a Svetlana