Folklórne parádnice je značka nadčasovej módy s tradičnými technikami výroby. Projekt vznikol v roku 2017 a okrem nákupu modelov si môžete pozrieť aj módnu prehliadku vždy na zvolenú tému.  Chcem si prečítať  viac o projekte


Tradičné. Nadčasové. Od srdca ...

PROJEKT TROJICE AUTORIEK Z GEMERA A NOVOHRADUKAŽDÝ KÚSOK AKO ORIGINÁL PRE VAŠU JEDINEČNOSŤ

Kategórie

TROJICA AUTORIEK

Svet remesla je svetom poznania predkov, objavovania úcty k ručnej práci a jeho citlivej                 integrácie do moderného sveta. 

Ľubomíra Žilková

Hlavná autorka projektu žije v malebnej dedinke na Gemeri, v Kokave nad Rimavicou. Počas FF Koliesko pravidelne organizuje legendárnu Remeselnú uličku  a Dvor Jurka a Ďurka. Nadšencov tkáčskeho remesla trpezlivo vzdeláva a vedie osvetou k jeho obnove cez projekt od ľanu po plátno. 

Viac o aktivitách autorky

Svetlana Matúšková

Etnologička žijúca v Lučenci podporuje ľudové remeslo nielen svojou tvorbou, ale aj organizáciou príležitostí pre prezentáciu kumštu výrobcov v regióne. Je autorkou projektu Novohrad pod šiatrom, podporuje činnosť  Oživená o.z. Pôsobí ako tanečný terapeut a sprievodca osobnostným rozvojom.

Viac o aktivitách autorky

Janka Sláviková

Recykláciou textilu dodáva starým veciam novú dušu. Usilovnou a precíznou prácou vytvára z noseného oblečenia nové originálne kúsky. Vytvára doplnky na oblečenie a šperky z polymérovej hmoty. Jej kolekcie v projekte Folklórne parádnice sú inšpirované Novohradom a Rejdovou. Pravidelne organizuje tvorivé babince pre nadšencov ručnej práce.

Viac o aktivitách autorky