MYSLIME LOKÁLNE

   Vzájomná podpora & Poctivé remeslo & Ľudský prístup

Absencia trhov a jarmokov pretrhla pomyselné "jarmočné puto" osobných stretnutí s našimi zákazníkmi a obmedzila tak živý kontakt, ktorí k našej práci neodmysliteľne patrí. Tak ako pre každého remeselníka, je rovnako dôležitá aj pre našu dielňu podpora lokálneho nakupovania. Od počiatku našej činnosti bolo pre nás cieľom "tvoriť pre všetkých ľudí dobrej vôle" a veríme, že na základe vzájomnej podpory sa nám podarí naše remeslo zachovať aj do ďalších rokov.

Ďakujem za prečítanie nášho príbehu a podporu, ktorú nám roky vyjadrujete nákupom našich produktov. 

Juraj a Svetlana

Náš príbeh aktuálne

V našom rodinnom podniku si zakladáme na tradícií, kvalite, originálnych nápadoch a kumšte. Držíme krok s dobou a našim zákazníkom ponúkame výrobky ohľaduplné k životnému prostrediu. Od roku 2015 sme držiteľmi certifikátu Regionálny produkt Novohrad. Sme veľkoobchodným partnerom predajní so zdravou výživou a domácou produkciou. Naše produkty sú ideálnym darčekom pre obchodných partnerov, klientov, či zamestnancov.

Etnologika sa profilovala v priebehu piatich rokov na trhu. Produkty spoločnosti sú známe pod dvoma značkami: Vrecko na chlieb a Manufolktúra. 

Súčasná situácia zasiahla aj našu činnosť a plánované aktivity pre ďalší rozvoj zastavila. Kedysi jedinečný folklórny obchodík Manufolktúra v Zlatej uličke zanikol a zázemie výroby sme presťahovali na Tuhárske námestie v Lučenci. Výrobky z našej dielne stále produkujeme a sú momentálne dostupné v našom e- shope. Oblečenie, doplnky a aj samotné vrecká si v tomto období viete prísť prevziať osobne priamo k nám.


Nákup, ktorý vedie k čerstvým a zdravým potravinám

Categories

VEĽKOOBCHODNÁ  SPOLUPRÁCA

Napísali o nás

Hodnotné články, príbehy a recepty pre každú domácnosť a rodinu 

Poznáte príbeh o Popoluške? Jasné, že áno. Čarovné šaty v oriešku a potom ples, princ a všetko to kúzlo lásky, o ktorom sníva každá z nás. A čo keby sme vám povedali, že to vôbec nie je výmysel? Šaty majú skutočne kúzelnú moc! A nielen do polnoci, ako to bolo v prípade sestry ,,Popelky":)

Konferencia ponúkla opäť priestor aj mnohým vystavovateľom. "Mnohí sa rok čo rok vracajú, ale prišli aj noví," dopĺňa Alexandra Pevalová. "Prvýkrát sme tu mali kreatívne fotoštúdio či handmade veci." Nás však zaujal netradičný, folklórny stánok Svetlanky Matuškovej z Lučenca.

Svetlanka sa narodila a žije so svojou rodinou v Lučenci, v lone krásnej stredoslovenskej prírody. Vyštudovala síce Strednú školu zdravotnícku, ale keďže sa jej tvorba hlboko dotýkala už odmalička, pustila sa do nej naplno po narodení svojej prvej dcérky Rebeky. Druhá dcérka Johanka ju posunula ešte o kus ďalej, priniesla so sebou nové dimenzie a...