Prečo sme sa rozhodli ušiť rúška na ústa?

V tomto období všetci sledujeme aktuálnu situáciu v našej krajine aj vo svete. Ide o veľmi citlivú tému a my sami sme zvažovali, či sa do tejto činnosti pustiť. Sme rodina, ktorej hodnotou je zodpovednosť a vzťah k životnému prostrediu. Pri aktuálnej nedostupnosti rúšok pre širokú verejnosť sme v našej výrobe ušili niekoľko rúšok pre priateľov a rodinu.

Radi by sme preto ponúkli túto možnosť všetkým, ktorí si chcú zakúpiť rúško v rámci zodpovednej prevencie. Pracujeme s ľanom už niekoľko rokov a jeho výnimočné vlastnosti nás doviedli k nápadu, podšiť bavlnené farbené rúško ľanovou vrstvou. Okrem farebných veselých rúšok šijeme aj z vysoko kvalitného antibakteriálneho materiálu so špeciálnou povrchovou úpravou.

Uvedomujeme si, že rúška neriešia problém celkovo, ale môžu byť vyjadrením nášho osobného postoja v zodpovednosti v prevencii pred šírením ochorení.  

Všetci sme na jednej lodi...

Tou loďou je naša planéta ZEM. Aktuálna situácia nám prináša veľmi konkrétne posolstvo k zamysleniu sa nad sebou samým. Je čas otvoriť sa aj iným cestám, či plánom ako doterajším. Prebiehajúce udalosti nám ukazujú silu prírody a stvorenia. Veríme, že každý z nás zváži svoje ďalšie fungovanie, prehodnotí plány a uvedomí si kus pokory a úcty v sebe, ktoré dlhujeme tejto Zemi, všetkým živým bytostiam a rastlinnej ríši. 

Preto sme sa spojili s miestnou poetkou Soňou Sun Sajenkovou, aby sme vám okrem ochrany v podobe rúška mohli poslať aj malé pohladenie duše. 

  AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ ?

Rúško na ústa je dostupné v štyroch veľkostiach. Poradíme vám správny výber veľkosti rúška na základe doterajšej skúsenosti, ktorá sa nám osvedčila v uplynulých dňoch. 

  •           Detské UNI - je vhodné pre deti od 3 - 10 rokov, stačí len regulovať gumičku.
  •           S - vhodné pre deti od 10 rokov, mládež, ženy
  •           M - vhodné pre ženy (útlejších mužov)
  •           L - vhodné pre mužov

ANTIBAKTERIÁLNE RÚŠKO

Kvalitná ochrana vďaka hydrofóbnej úprave materiálu proti penetrácií kvapôčok do štruktúry rúška. 100% husto tkaná bavlna s antibakteriálnou vrstvou na báze pyritionového zinku. Môžete si vybrať z dvoch základných prevedení v rôznych veľkostiach.

FAREBNÉ RÚŠKO PRE VESELŠÍ DEŇ

Vyberte si svoje rúško podľa vašej nálady a rozveseľte svoj deň. Každé jedno je dvojvrstvové a podšité ľanom, ktorý je naturálna a bez chemických úprav, nepriťahuje prach a vhodný aj pre alergikov. Vyznačuje sa antiseptickými vlastnosťami a potláča rast baktérií, húb a plesní.