Na stránke vykonávame úpravy. Ďakujeme za pochopenie

Prečo máme v oceáne nový ostrov ?

Hrča v hrdle, zvieranie žalúdka, akýsi úzkostlivý záchvat tela ma nenechával zaspávať alebo skoro ráno prebúdzal...moje telo a myseľ nemali odpoveď na otázku, kde skutočne končí odpad z našej domácnosti a či sa naozaj zrecykluje?

Stav sa mi vždy znásobil pri predstave, ako to majú moji susedia... začala som v hlave prepočítavať množstvo vyhodeného odpadu x 72 domácností x 6 blokov panelákov x 200 miest na Slovensku ... oblial ma pot a obranný mechanizmus môjho tela všetko pekne zahraba pod koberček..však ono to určite nejako je a je to v poriadku. 

V krátkej dobe začali "na svet presakovať" rôzne informácie a dokumenty o odpade. Všetky tie informácie okolo mňa vírili ako tornádo..dostala som veľa odpovedí plné faktov, obrázkov, prieskumov, štatistík a aj pár riešení ako z toho von. Sama som začala rozmýšľať ako k znižovaniu odpadu okrem jeho recyklácie môžem ešte prispeť. Odpoveď bola jednoduchá: Inšpiroval ma obal na náš kváskový chlebík, ktorý už dlhú dobu balím do vrecka z ľanu.  Opätovne sa vo mne spustilo "prepočítavanie" :-)  Keď som si uvedomila koľko sáčkov LEN NA CHLIEB , nie ďalšie drobné pečivo z potravín a pekární spotrebuje priemerne jedna domácnosť + x 72 domácností x 6 blokov panelákov x 200 miest na Slovensku... prišlo oblievanie potu II. ROZDIEL v potení bol ten, že  mám riešenie a zapotím sa pri šití ľanových vrecúšok pre všetky domácnosti :-) 

Od malička v sebe vnímam jeden krásny dar, za ktorý som nesmierne vďačná, ním je veľká vôľa a sila k transformáciám - premenám k lepšiemu...môj vnútorný "krízový manager" je vymakaný pánko, ktorý prijíma výzvy v tých najhlbších brindách s kľudom angličana a rozžiarenými očami, že sa do niečoho môže naplno pustiť :-).

Pred rokom vznikla naša rodinná manufaktúra, kde šijeme oblečenie z prírodných materiálov . Vrecúško si našlo v našej firme zaslúžené miesto a zamestanalo ruky mojej tety :-). Ušili sme ich už niekoľko stoviek a okrem tohto e-shopu si ich môžete zakúpiť takmer vo všetkých mestách v obchodoch so zdravou výživou. Ak by ste ich v tom svojom nenašli, napíšte nám a my urobíme všetko preto, aby ste sa k nemu mohli dostať aj vo vašej obľúbenej predajni. 

Motto - Vymeňme stovky sáčkov za jedno ľanové vrecko sme nezvolili náhodne. Nižšie pod textom nájdete VIDEO dokument v českom jazyku , ktoré Vás už po pár minutách dostane do obrazu prečo  je to dobré urobiť. Okrem zdravého vrecka , ktoré ja antibakteriálne a odpudzuje hmyz je ľan nám Slovenom srdcu blízka textília :-).

Vrecúško pre seba alebo ako darček pre rodinu a priateľov si môžete vybrať TU.