Na stránke pracujeme, ďakujem za pochopenie.

O VRECKU... odpovede na často kladené otázky

               

 

1. Čo potrebujete vedieť pred tým, ako použijete vrecko na chlieb?

Textil je najčastejšie doporučovaným materiálom na správne uskladnenie chleba. Ľan je prirodzene antibakteriálny a rezistentný voči pliesni.

Pred prvým použitím doporučujeme vrecko ručne oprať a žehliť ešte vlhké.  Prírodné materiály vrátane ľanu sa niekedy zbehávajú a preto je tento postup  potrebné dodržať

2. Ako vrecko správne ošetrovať?

 Vrecko perte podľa potreby,  vždy  ručne do maximálnej teploty 30 °C.  Žehliť vlhké prípadne pod navlhčenou handričkou. Postupným praním sa zmäkčuje a bieli.

3. Kde a ako správne uschovávať chlieb vo vrecku ?

Chlieb vo vrecku dobre zatiahnite a uložte ho na miesto, kde ho uschovávate obvykle ( napr. chlebník, komora, potravinová skriňa). Nenechávajte ho voľne položený na otvorenom priestore. Skladovanie chleba v minulosti a dnes je odlišné kvôli mnohým faktorom ako napríklad: vlhkosť prostredia, spracovanie chleba, kvalita ingrediencií atď. Ľan je priedušný, preto je pre správne uskladnenie dôležité zohľadniť práve aj  Vašu "domácu klímu".  "Finta" na uskladnenie si vyžaduje trochu trpezlivosti a skúmania prostredia, no potom pochopíte, že to nie je o vrecku a jeho nefunkčnosti, ale o prostredí, v ktorom je určitá klíma. Nižšia vlhkosť prostredia znižuje trvanlivosť chleba, nakoľko sa rýchlejšie vysušuje.

Chlieb si udržuje čerstvosť vďaka antibakteriálnym vlastnostiam ľanu a neplesnivie ani po týždni.

Vo vrecku odporúčame uskladňovať chlebíky alebo pečivo najmä domácej výroby.

  

4. Prečo práve "ľanové" vrecko ?

Ľan je výborným prírodným materiálom a okrem toho je aj...

  • nenáročná rastlina, odolná voči škodcom. Pri jej pestovaní nie je potrebné používať pesticídy ani hnojivá a pri samotnej výrobe ľanovej tkaniny nie sú potrebné  ani chemické úpravy. Preto patrí medzi ekologické tkaniny
  • prirodzene antibakteriálny a 100% prírodný, vhodný pre alergikov, rezistentný voči plesniam
  • je pevný a odolný voči oderu a aj keď na dotyk je tvrdší, postupným praním sa zmäkčuje a bieli
  • ako tkanina postrihaná na drobné kúsky v komposte rozložiteľná do 1 mesiaca
  • minulosťou overeným pomocníkom pri zdravom uskladnení chleba, či pečiva v našej domácnosti

 

ZDROJ :  VLASTNÝ !!!

Informácie do textu sme čerpali v prvom rade z našeho vlastného skúmania, z dotazov a spätných väzieb našich klientov, z rozhovorov s pekármi a človečenstvom, ktoré si doma dlhoročne pečie chleby. Postupne si stále overujeme všetky dotupné informácie o ľane, jeho výhodách a skutočnostiach, ktoré si v praxi  neustále overujeme a testujeme.