Na stránke pracujeme, ďakujem za pochopenie.

EKO IKONY na stránke - čo tým myslíme?

nemá dopad na životé prostredie   Ohľad na životné prostredie

Všetky použité materiály sú netoxické a ľahko rozložiteľné v prírode, čo znamená, že má minimálny dopad na životné prostredie. 

opakované použitie  Opakovné použitie

Môžete ho využívať opakovane, vydrží roky, bez zbytočného plytvania sáčkami, ktorých za jeden rok vyhodí jedna osoba cez 400 kusov .

orez  Recyklácia

Obal, letáčik a aj samotné vrecko sú z materiálu, ktoré sa dajú recyklovať. Veľmi nám záležalo na tomto aspekte. Samotné ľanové vrecko je veľmi dobre a pomerne rýchlo rozložiteľné v prírode (na komposte cca. 30 dní).

 

orez 2  Šetrná výroba

Všetky vrecká sú vyrobené v našej rodinnej manufaktúre ručne, kde dbáme na šetrnosť počas procesu výroby. Odpad triedime, používame ekologické čistiace prostriedky, textílie perieme výlučne v pracích prostriedkoch priateľských k prírode, dbáme na úsporu energie ako vody, tepla a elektriky, ... .

 

orez 3 Sme priateľskí k prírode

Záleží nám na životnom prostredí a preto naše kroky vedú k novým a šetreným spôsobom výroby. Aj my sa učíme a postupne uplatňujeme nové poznatky v rámci ekológie nielen do nášho životného štýlu, ale aj do práce. Byť priateľom planéty vychádza z našej osobnej etiky, zodpovednosti a je to pre nás veľká radosť.